سری دوره معماری نرم افزار

 • مدرس
  هادی احمدی
 • دسته بندی
  معماری نرم افزار
 • تعداد دوره ها
  در حال حاضر 21 دوره
 • نسخه سند
  1.0 - در حال تکمیل
 • وضعیت فعلی
  در حال ثبت نام برای دوره «مبانی معماری نرم افزار» (دوره اول)
 • بی‌شک معماری نرم‌افزار را می‌توان یکی از کلیدی‌ترین بخش‌های طراحی نرم‌افزار دانست. معماری نرم‌افزار، نه تنها یک حوزه فنی، بلکه یک حوزه کاملا راهبردی و استراتژیک است. دانش در حوزه «معماری نرم‌افزار» در ذهن برخی افراد تنها به طراحی ساختار با استفاده از الگوها و سبک‌های معماری خلاصه می‌شود. اما در عمل، موفقیت در حوزه معماری، نیازمند دانش و مهارت‌های متفاوتی است. دانش و مهارت‌های حوزه معماری را میتوان به 4 حوزه کلی تقسیم‌بندی کرد:

  1. گستره وسیعی از دانش طراحی و فنی در سطوح مختلف با عمق مناسب، جهت ارائه و بازبینی راه‌حل‌های فنی.

  2. درک اقتصادی، تجاری و استراتژیک از محصول و سازمان جهت همسوسازی طراحی و معماری.

  3. دانش حوزه فرهنگی، فرآیندی و تیمی جهت به ثمر رساندن معماری در عمل.

  4. ذهن و تفکر منطقی، آگاه و سیستمیک، جهت درک، تجزیه و تحلیل تصمیمات و Trade-off ها

  این سری دوره درنظر دارد به صورت جداگانه و به تفکیکِ محورهای مختلف، مفاهیم و مهارت‌های مورد نیاز را به دانشجویان آموزش می دهد.

 • 1. من به مفاهیم پایه‌ و مبانی و مقدمات تسلط دارم، آیا می‌توانم فقط در برخی از دوره‌ها شرکت کنم؟

  توصیه ما این است که اگر قصد دارید مهارت‌ها و دانش خود در معماری نرم‌افزار را تقویت کنید، این مسیر آموزشی را از ابتدا با ما دنبال کنید. اگرچه گاهی ممکن است مبانی و مقدمات، بدیهی و آسان به نظر برسند اما تجربه نشان می‌دهد که عمده مشکلات، ریشه در کج‌فهمی و یا دانش سطحی در مبانی و مباحث پایه دارند.

  اما اگر به هر دلیلی، قصد دارید بدون سپری کردن مسیر، در یکی از دوره‌های شرکت کنید، با مشورت با مدرس دوره می‌توانید در دوره ثبت‌نام کنید.

 • 2. آیا حتما باید در جلسات کلاس‌ها حضور داشته باشم؟

  طبق گزارش دانشجویان، حضور در جلسات برای اغلب افراد مفید تر از پیگیری دوره به شکل آفلاین است. اما اگر به هر دلیلی نمی‌توانید در جلسات آنلاین حضور داشته باشید، می‌توانید در دوره‌ها ثبت نام کنید و بعد از هر جلسه، ویدیوی آن را مشاهده کنید.

 • 3. من یک/چند دوره برگزار شده را از دست داده ام، آیا می‌توانم الان به مسیر اضافه شوم؟

  پاسخ به این سوال، به عوامل زیادی مثل دانش فعلی شما، زمان خالی شما برای جبران کلاس‌های از دست رفته و ... بستگی دارد. می‌توانید با مدرس دوره در مورد این موضوع مشورت کنید و در صورت نیاز به دوره‌های قبل، می‌توانید ویدیوهای دوره‌های گذشته را خریداری کنید. فروشگاه آکادمی برای این سری دوره، بعد از برگزاری دوره اول فعال می شود.

 • 4. برخی از دوره‌های برگزار شده در سال‌های گذشته، با برخی از دوره‌های این سری آموزشی، همپوشانی دارند (برای مثال دوره DDD). آیا این دوره‌ها نیز مجددا برگزار می‌شوند؟

  بله، دوره‌هایی که قبلا برگزار شده‌اند (سازمانی، آموزشگاهی و یا در آکادمی)، در این مسیر آموزشی مجددا با محتوای بروزرسانی شده ارائه خواهند شد.